foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+989196065825
f4farahany@yahoo.com
HSF

Main Menu

Login Form

016331
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل
10
23
192
15889
733
916
16331

Your IP: 54.80.1.73
Server Time: 2018-03-21 07:19:31

بنام خداوند بخشاینده بخشایشگر

فصل سوم :

اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل

گاهی با هزینه های اندک ، هر کس می تواند در جایگاه خودش ، با عشق به خداوند در جهان ، تاثیرات بزرگی ایجاد کند .

* تبلیغات * آموزش * آگاهی و عمل صحیح * حرکت رایگان و جهادی و متحد و در راه رضای خدا و همراه با عشق و بی منت   * تعیین و برنامه ریزی مناسب و قوانین درست برای هر بخش با مدیریت صحیح و قرارداد های مناسب . * عدالت واقعی و جلوگیری از تبعیض و پارتی بازی در تمام امور * شناخت خداوند و جهان و تاریخ و علوم

 اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل :

1. برای همه 2. برای برند ها و شرکت های بزرگ خارجی 3. برای برند ها و شرکت های بزرگ داخلی 4. برای برند ها و شرکت های متوسط داخلی 5. برای برند ها و موسسات و کارهای کوچک داخلی

در شهرداری ها  و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، ادارات دولتی و نیمه دولتی و بانک ها :

1.      ایجاد آکاهی و دانش و تربیت مناسب اجتماعی  با توجه به مطالب فصل اول و دوم پروژه کمکم کن برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی  الزامی است . که مدیریت سایت و همکاران ، آماده تبیین و شرح موضوعات و  گسترش مطالب آن را دارند .( گسترش مفهوم عشق از دلایل خلقت انسان و تفاوت با دیگر مخلوقات و نداشتن غرور و خودخواهی در جامعه )

2.      همانند لوگوی هر شبکه ، در کنار یا زیر نویس از یک کالای مرغوب ایرانی بصورت مداوم و یا چرخشی ، حمایت کند . در ماه بصورت قرعه کشی از یک برند ضعیف و نوپا و با کیفیت ، حمایت تبلیغاتی نماید تا به برند بزرگی تبدیل شود . آن گاه از آن هزینه ی تبلیغات بیشتری بگیرد . همانند نهالی که در زمان کاشت با تیرکی بسته می شود و در گذر زمان و تنومند شدن درخت تیر چوبی را برمی داریم و ازسایه ی خوب ، میوه و دیگر فواید  آن استفاده می کنیم . با حمایت از کسب و کار کوچک و رساندن به کسب و کار بزرگتر و بهتر و داشتن تعداد بیشتری شرکت های بزرگ از اقتصاد بهتری برخوردار خواهیم شد . تبلیغات خوب ، هزینه ی بالایی دارد که فقط کسب و کار بزرگ توانایی پرداخت هزینه های آن را دارند . متاسفانه اکثر آن ها خارجی و چند ملیتی و با سابقه ی بیشتری  هستند . در مورد اضافه کردن بخشی و تعدادی از تابلوهای تبلیغاتی در اتوبان ها ، بزرگراه ها ، پل های عابر پیاده ، فرودگاه ها ، مترو ، مراکز خارج از کشور ،  و بخشی ازدیوار ها و اتاق های ادارات دولتی و نیمه دولتی این امر صادق است .

3.      هزینه های خیلی زیاد وبیشتری از شرکت های خارجی و چند ملیتی برای تبلیغات دریافت شود تا بخشی از آن را به اقتصاد داخل و تبلیغات داخل ، هدایت نماییم .

4.      اقساطی کردن و مدت دار کردن تبلیغات برای شرکت های متوسط و حمایت از آن ها .

5.      ساخت و یا کمک به ساخت فیلم های کوتاه و یا بلند در زمینه اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل .

مضامین فیلم ها می تواند چون فرهنگ مصرف و حمایت ، فرهنگ صرفه جویی ، مضامین اتحاد وتلاش و عشق ، آموزش درست انتخاب شغل و هدف ، آموزش مشاغل ، کمک و همیاری و تعاون بدون خودخواهی و دروغ و کلاهبرداری از هم  ، روند و چگونگی پیشرفت در زمینه های اقتصاد و نمونه های موفق کشورهای توسعه یافته ، نشان دادن اقتصاد های کثیف و روند تحلیلی آن ، کمک کردن به انتخاب صحیح مصرف کننده و ویژگی های تشخیص درست در انتخاب جنس مرغوب داخلی و کمک به بالابردن ارتقای اجناس داخلی ، زمان بندی و هدف گذاری برای ارتقای اجناس داخلی و ساکن نماندن برند داخلی از تحرک ، اقتصاد پاک و افرادپاک در کالبد مدیریت کشور  ...

به عنوان مثال یک شرکت چینی با فروش اجناس بی کیفیت ارزان و خرید آن جنس از طرف ما حالا تبدیل به شرکتی با تولید اجناس متنوع و به روز و با کیفیت بالاتری از اجناس ما شده است ولی یک شرکت ایرانی با اتکا به حمایت هنوز پس از سال ها یک محصول قدیمی و بی کیفیت را تولید می کند...

6.       کمک کردن به انتخاب صحیح مصرف کننده و ویژگی های تشخیص درست در انتخاب ...

7.      شناسایی تفکر ، نخبه ها و صاحب نظران اقتصادی با برگزاری مسابقات و همایش های با هزینه های درست .

8.      ایجاد مرکز تلفن ، پیامک ، ... شبکه مستقل اقتصاد مقاوتی ، اقدام و عمل و اتاق های فکر و عمل در صدا و سیما و شهرداری ها و مراکز دولتی و نیمه دولتی ... بیان کمبود ها ، دسته بندی ، تفکر ، اقدام و پیگیری برای رفع آن ها .

9.      کارکردن بر روی مفهوم عدالت که یعنی هرچیزی در جایگاه خودش قرار بگیرد و ظلم نشود . گاهی مساوات معنا دهد ولی گاهی مساوات در عدالت درست نیست چرا که آیا آنان که می دانند و عمل صحیح انجام می دهند با آنان که نمی دانند برابرند  . همچنین برای دادن آگاهی و کمک به ارتقای جامعه و به بی تفاوت نبودن به اطراف وظایف آنان که می دانند بیشتر است ...

10.  استفاده از مردم بصورت افتخاری و درست و با برنامه ریزی و مدیریت  برای کمک به بخش های مختلف و شناسایی و نگاهداری نیروهای خوب مردمی و سهیم کردن آن ها از شناخت مشکلات و رفع سریع و اصولی آن ها .

11.  ایجاد شعبه ها و مراکز تبلیغاتی داخلی و خارجی و امکان تست و دادن بصورت هدایای رایگان خصوصا به قشر مستضعف و ضعیف جامعه .

12.  ایجاد کارگروه و مراکز نظارتی و پشتیبانی مردمی و ملی و بازرسی برای شناسایی قوانین بی مورد و زاید و قدیمی و ظالمانه و جلوگیری از گرفتن پول های اضافی و بی مورد از اقشار جامعه و رفع و جایگزینی آن ها با قوانین درست تر

به عنوان مثال

هزینه های فرهنگ رانندگی و تصادف و هزینه های آن برای جامعه و اقتصاد :

دوربین های سرعت در مواردی که درمسیراتوبانی با سرعت مجاز 80 کیلومترخورویی را که به صورت غیر عمد و فقط یک بار و توسط یک دوربین سرعت بین 100 تا 110 کیلومتر را ثبت کرده است را با اس ام اس بلافاصله هشدار دهد و جریمه نکند .

در پشت اتومبیل ها نمادی برای افرادی که تازه گواهینامه گرفته اند و یا زنان نصب شود تا مراعات حال آن ها توسط دیگران شود .

قوانین موتورسواری اصلاح شود و محکم تر با موتورسواران متخلف برخورد شود ...

هزینه های فرهنگ جرم و قضا و قضاوت برای جامعه و اقتصاد :

به عنوان مثال می توان به  رتبه بندی میزان و نوع تصادف های جرحی و امکان رتبه بندی د ر نبود بیمه و یا داشتن بیمه اشاره کرد . با وجود بیمه و در شرایط جزیی و مصالحه طرفین مشکلات بسیار است . باز به رفع مشکلات اداری و بیمه ای و قضایی آن اقدام شود  و با وجود رانندگان جنس زن و روحیات وحساسیت ها و غیرت و ناموسی بودن فرد ، فضای آن را از جرایم بزرگ دیگر در دادگاه ها  جداسازی نمود  و مدیریت کرد .

در محاکم قضایی ، در جرایم کوچک و بار اول احکام اقتصادی و عام المنفعه اعمال شود .

در محاکم قضایی از فضای مناسب مجازی برای ارتباطات و پیگیری پرونده بصورت گسترده تر و بیشتر و اصولی تر استفاده شود .

قوانین قضایی ما نیاز به اصلاح و مناسب سازی و انقلاب قضایی دارد و نیاز به اجرای اصولی و مدیریت جهادی است . فقط کافی است افرادی  ناشناس و نخبه ، بصورت مداوم در محاکم حاضر شوید و ببینید که  قابل پیشگیری ، پیش بینی است و رفع سریع آن ها ممکن است ...

13.  از بین بردن محکم رشوه ، فساد ، بانکداری غیر اصولی و فاسد ، تبعیض ، ایجادعدالت درکلیه بخش ها

14.  شناسایی و استفاده از افرادی مناسب چون  حضرت علی (ع)  و پیروانش مالک اشتر ، سلمان ، عمار ، ....  درکلیه سطوح مدیریتی که عدالت را اجرا نمایند و بدانند در کجا مهربان و در کجا قاطع عمل نمایند .

کلیه قوانین و فضای مدیریتی و کسب و کار و نخبه شناسی  را نباید فقط مختص مدارک علمی و دانشگاهی دانست و شناخت . باید فضا را برای افرادی که به دلایل محیطی و شخصی و بی عدالتی ها و ضعف مدیریت و آموزش و غیره نتوانستند مدارک دانشگاهی بگیرند ولی نا امید نشدند و بصورت انفرادی و استعداد خدادادی و غریزی در راه کسب علم مناسب و کارآمد ، تلاش نموده اند باز گذاشت و از استعداد و تفکر آن ها استفاده نمودو آن ها را استعدادیابی و مصاحبه کرد و به جستجوی آن ها پرداخت  .

15.  نظارت بیشتر در مصرف و نگهداری منابع بانکی و عمومی و ملی و عدالت درمصرف آن و برخورد با متخلفین و

شناسایی افراد پر درآمد و ثروتمند و چگونگی رسیدن به ثروت و جایگاه ایشان و باز پس گرفتن اموال عمومی از ثروتمندان متخلف حتی اگر مهریه زنانشان کرده باشند .

در تقسیم بیت المال نباید گوشزد کنم که نمونه های دینی حکومت دینی حضرت علی (ع) قابل تامل است که یاران پیامبر(ص)  خواستار جایگاه حکومتی و مالی وتبعیضی و نژادی عربی بودند در حالی که حضرت علی (ع)  خداشناسی و اسلام شناسی به دور از نژاد ،  شایسته سالاری و صداقت و  خداشناسی واقعی و خبره بودن در کار و استعداد خدادادی  را ملاک می دانستند و می گفتند شما برای خدا جهاد کرده اید . ونیز اعتقاد داشتند که افراد جدید ، جوان ، نخبه ، مناسب ، خوب ، و یا افرادی که تازه مسلمان واقعی شده اند ، یا به سن اشتغال رسیده اند و نیز شایستگی بیشتری دارند را می توان به کار مدیریتی با تعداد مناسب از دوقشر و برنامه ریزی مناسب گمارد و نمی توان به ایشان ظلم نمود . کاری که حکومت ایالات متحده آمریکا در استفاده از نخبه های تمامی ملت ها و جهان در اداره کشور در مراکز مناسب و با ساز و کار مناسب استفاده می نماید . نمونه دیگر رفتاری که پیامبرخاتم (ص) با سلمان فارسی انجام داد را می توان اشاره نمود ...

16.  برای تمام معظلات و مشکلات جامعه می توان شبکه ، تلفن و ساختمان ، گروه ، شبکه مجازی تشکیل داد و آن را مدیریت و ریشه کن نمود . فراخوان داد . آمار درستی از آن ها تهیه کرد . اشتراک ها و مشکلات را به درستی و با کمک از خود آن ها ریشه کن کرد .

به عنوان مثال بیکاری :

جمعیت یک توان بزرگ اقتصادی یک کشور می باشد و مدیریت جمعیت و خصوصا مدیریت جمعیت بیکار جامعه در اقتصاد مقاوتی جایگاهی والا دارد . استفاده از این توان به ظاهر بیکار می توان رشد اقتصادی بالایی رقم زد .

فرهنگ بیکاری باید ریشه کن شود ومدیریت شود .

وظایف فرد بیکار :

با هر امکانات ضعیف حرکت کنید و نخوابید چرا که شیطان می خواهد شما از خداوند یزرگ نا امید شوید و بخوابید و تحرک نداشته باشید و حال نداشته باشید و سختی به خود ندهید به عنوان مثال :  شما با ورزش وتلاش و اراده و بدنسازی و سختی می توانید بدنی ورزیده داشته باشید .

 در زمان بیکاری کتاب بخوانید .

برنامه های مناسب تلویزیون راببینید .

عبادت کنید .

نظافت خود و محل سکونت خود را انجام دهید .

فعالیت های فرهنگی و مذهبی و اجتماعی و سلیقه ای مناسب و حتی رایگان انجام دهید .

شعر بنویسید .

ورزش کنید .

کمک به خانواده کنید .

رایگان برای افراد خوب و قدرشناس کار کنید .

به همسایگان کمک کنید .

محبت و دلجویی کنید .

صبر و امید به خدای خود رابالا ببرید و آرزو های بزرگ و دراز را تجزیه و کوتاه و دست یافتنی کنید و از پله پله برای رسیدن به آن ها استفاده کنید .

از مطالعه ی علم تاریخ و زندگینامه بزرگان قدیم و جدید استفاده نمایید و علومش را استخراج نمایید  و در راه پیشرفت استفاده نمایید و عبرت بگیرید .

نکته مهم :

نگفتم هدف های بزرگ دست نیافتنی است بلکه برنامه ریزی و تجزیه و مدیریت و ایمان به هدف و موفقیت مهم است . نکته قابل اهمیت این است که در ابتدا پیامبر خاتم (ص) یک نفر بود که برای اصلاح جامعه خود و برای تشکیل حکومت الهی و هدف بزرگش  از پول ، معجزه در عربستان دوران جاهلیت ، به راستی استفاده نکرد  و در راه سخت خود نا امید نشد . ابتدا دعوت خویشان ، سپس پنهانی و بعد از سه سال و جمع شدن افراد بیشتر و گروه شروع به هجرت و تشکیل در یک شهر دیگر و تمرکز و ساماندهی گروه خود اقدام نمود و هر روز به هدف خود نزدیک تر شد .  

در گروه های مناسب وخوب عضو شده و دوست شوید و یک کار حتی به صورت رایگان انجام دهید .

در فضای مجازی عاقلانه فعالیت کنید .

از توانایی ها و استعدادهای خویشتن و جهان  پیرامون خود ، لیست تهیه کنید و آگاهی و دانش و شناخت خود را بصورت مداوم و روزانه  بالاتر ببرید .

برنامه ریزی کنید و هر روز تعداد و کیفیت فعالیت های خود را بالاتر ببرید .

با  ورزش منظم و عبادت منظم و تغذیه منظم و دوستان خوب ، انرژی و روحیه ی خود  را هر روز بالاتر ببرید .

اسراف نکنید و صرفه جویی کنید .

هجرت و مسافرت تفریحی و کاری هدف دار انجام دهید ...

وظایف پدر و مادر و اطرافیان در زمان بیکاری :

 نباید نیش و کنایه بزنند .

باید روحیه بدهند .

باید صبر کنند .

باید حمایت و پشتیبانی کنند .

از کمک حتی کوچک خودداری ننمایید .

گاهی باید این کمک غیر مستقیم و با نقشه و برنامه ریزی صورت بگیرد و سیب در جلوی پای ایشان چید ...

جامعه و ادارات و مدیریت کشور باید:

 فضا و ساختمانی مستقل ، برای بیکاران و معضلات مهم دیگر بسازد حال بصورت حضوری و یا بصورت مجازی و یا هر دو انجام شود  .

 آن ها را بصورت متحد و یکپارچه سازماندهی کند و جهادی و حتی رایگان ، آموزش بدهد و رایگان به کار بگیرد .

جلساتی برای تبادل و ارتقای اندیشه ، مهارت ، تعاون و مدیریت توسط  نخبگان و حتی خود بیکاران تشکیل دهید . آن ها با اتحاد ، بیشتر می توانند به هم کمک کنند .

افراد کارآفرین و کارفرمایان ، برای استخدام افراد مورد نیاز خود ، دیگر نیاز به آگهی روزنامه و پارتی و غیره ندارند و خیلی متمرکز و راحت و بصورت حضوری و یا مجازی و فیلم این جلسات را دنبال می نمایند و انتخاب درست تر و راحت تر انجام خواهند داد .

با شناخت توانایی های برخی از این افراد برای آموزش و کمک به رفتن و هجرت به کشورهای توسعه یافته ویادگیری علوم و فنون جدید استفاده کرد .

اصلاح قوانین کار و آموزش و ازبین بردن تبعیض و پارتی بازی و بی عدالتی وشفاف سازی استخدام های دولتی و کشوری

این را به خاطر داشته باشید که این نیروی عظیم می تواند ارتش و توان بزرگ دفاعی و اقتصادی هر جامعه باشد و شما می توانید آن را مدیریت درست کرده و به کارگیرید و یا به درون تباهی راهنمایی کرد و از بین ببرید  ...

             تو نیکی کن و در حجله انداز                  که ایزد در بیابانت دهد باز 

            با ما در تماس باشید ....


Copyright © 2018 HelpMeProject Rights Reserved.